4.700 gràcies; en necessitem més!

Tot seguit fem una actualització de tots els suports que hem rebut en referència al Manifest “La Natura ens crida derogar la MAT”, disculpeu si ens hem deixat alguna entitat o persona, cada dia en rebem un munt! Moltes gràcies a tots i totes!!! Per aturar el ramal ens calen mé si més suports. 

Si encara no has signat el manifest, signa’l aquí 

Més de 4.700! Gràcies, en necessitem més!

Pel que fa a entitats :

    • CPI La Sega1640
    • Colla Gegantera de Sta, Coloma de Farners
    • Fast Competició
    • Club Atletisme Olímpic Farners
    • Centre Excursionista Farners
    • Confraria de la Ratafia
    • Club Hoquei Farners
    • Plataforma Riera Viva
    • Sopa de Pedres
    • Comissió permanent Consell de Poble
    • Les Ortigues
    • Trabucaires d’en Serrallonga
    • Agrupament escolta i guia Roca Guillera
    • La Bulla
    • Cantaires de Farners 
    • Farners per la Independència ANC
    • Faràndula Colomenca
    • Riudarenes Esports de Muntanya
    • Associació cultural del terme d’Argençola El Trill
    • Agambar
    • Club Hípic Natura a Cavall
    • Colla de diables guillables
    • Colla de Guillables
    • Associació Cultural Elèctric
    • Revista Ressò
    • Associació Musical Licor Fort Jazz
    • Associació Cultural el Raval – el Lokal
    • Justícia i Pau de Girona
    • Associació Ludicocultural El Gallaret
    • Samye Dzong Barcelona
    • Monestir Budista Samye Dechi Ling
    • Assos. Veïns Sta. Eulàlia de Vallcanera
    • Colla Castellera Guillats de la Selva
    • Associació Permasenderi
    • Associació lúdica Sol Solet
    • Matthieu Amiraux (metges sense Fronteres)
    • Moviment Democràtic de Dones de Sils
    • LA MORA- Xarxa de Bioconstrucció Girona
    • ASiA-Associació Salut i Agroecología
    • Club Rítmica Farners
    • Majorets d’Hostalric
    • Ateneu Palafrugell
    • Sils X la independència
    • Riudarenes per la Independència
    • Ateneu 24 de juny
    • Associació Dia de la Terra
    • Colla Gegantera de Sta. Coloma Farners
    • PAH Gironès
    • Llibertàries BCN Zona Nord
    • Espai Feminista de Sants
    • Associació Agambar
    • Club Bàsquet Farners
    • Protecció civil Santa Coloma de Farners
    • Club Ciclista Farners
    • AEiG Pinya de Rosa
    • A.E.i.G. Roca Guillera
    • Lluita Internacionalista
    • Sindicat USOC Industria Girona
    • Asociación Domum Laboral
    • SEPC Alt Maresme
    • Fem Mercat Vallcarca
    • Batzac Joventuts Llibertàries
    • Amics dels Clàssics Maçanet
    • Associació ARCHIKIDZ Girona
    • Colla gegantera de Maçanet
    • Associació Cultural Electric
    • Farners Tennis Club
    • Rem Riudarenes
    • Associació casal de la font d’en fargues
    • Ass. Consell Local x República Tàrrega
    • Col·lectiu Nosaltres
    • Agrupació Excursionista Bufalà
    • AEiG Sant Miquel d’Anglès
    • AEIG Vista Alegre
    • Grup local Som Energia Selva Maritima
    • Som Energia Grup Local d’Osona
    • Fundació Rokpa
    • Col·lectiu Rossinyol

Entitats, personalitats en l’àmbit de la cultura i l’esport 

  • Josep Roca Fontané (sommelier)
  • Carme Ruscalleda Serra (xef)
  • Salvador Garcia-Arbós (periodista gastronòmic)
  • Pep Nogué Puigvert (xef)
  • Narcís Comadira Moragriega (escriptor)
  • Toni Sala Isern (escriptor)
  • Gay Mercader (promotor musical)
  • Claudio de Rossi (dissenyador)
  • Narcís Figueras i Capdevila (filòleg)
  • Isidor Marí i Mayans (filòleg)
  • Ramon Sargatal Pellicer (filòleg) 
  • Josep Martin (periodista) 
  • Dani Chicano (periodista) 
  • Halldór Már Stefánsson (músic)
  • Quim Masferrer Cabra (actor)
  • Fel FAixedas Caralt (actor)
  • Eva Valiño (cineasta)
  • Francesc Ubanell Pujiula (músic)
  • Antoni Maria Claret Papiol March (pallasso) 
  • Paula Rísquez Buenavida (ballarina)
  • Jordi Armengol Roura (artista)
  • Marta Negre Busó (artista) 
  • Joaquim Cantalozella Planas (artista)
  • Ester Polo Cubero (artista)
  • Companyia Circ Cric.
  • Joan Llinàs i Pol (arqueòleg)
  • Andreu Pujol Mas (escriptor)
  • Joan Turu (Il·lustrador)
  • Clara Oliveras Valentí (artista)
  • Albano Dante Fachin Pozzi (Octuvre)
  • Marta Sibina i Camps (Octuvre)
  • Josep Maria Prat i Puig (promotor cultural)
  • Salvador Sunyer i Bové (promotor cultural)
  • Isabel Sanagustin i Aijon (editora)
  • David Guixeras Pinsach (pilot)
  • Cesk Freixas (músic)
  • Robert Sala Ramos (arqueòleg)
  • Eudald Carbonell i Roura (arqueòleg)
  • Joan Pons Villaró – El petit de Cal Eril (músic)
  • Leoormin (dissenyadora)
  • Aureli Hernandez Minobis (músic)
  • Francesc Solà Carós (periodista)
  • Antoni Strubell i Trueta (filòleg)
  • Pep Bou (artista)
  • Sonja Stich (fotògrafa)
  • Pep Bou (artista)
  • LLuís Muntada (escriptor)
  • Carles Duarte (poeta)
  • Salvador Cardús (sociòleg)
  • Alfons Godall (economista)
  • Jordi Llavina (escriptior)

Responsables i organitzacions mediambientals:

    • Astrid van Ginkel (Fitomón) 
    • Evarist March Sarlat (naturalwalks)
    • Alfons Delgado-García
    • Marc Roselló Casas
    • Marc Vilahur Chiaraviglio
    • Josep Gesti Perich
    • Sergi Nuss Girona, 
    • Josep Lladó (SOS Costa Brava)
    • Lluís Benejam Vidal 
    • Sergi Fontseca Riera
    • Martí Boada
    • Jaume Sañé
    • Addrià Compte
    • Antonio Turiel
    • Joan Vallès Xirau
    • Jordi Gispert Giron (ONG ADDA)
    • Santi Vilanova (Una Sola Terra)
    • Joaquín Araújo Ponciano
    • Toni Llobet i Françoise
    • Zeeta Figa Sastregenr
    • IAEDEN-Salvem l’Empordà
    • Fridays for Future Ins Celrà
    • Rebel·lió o Extinció Girona
    • Col·lectiu CMES
    • Coordinadora per la Salvaguarda del Montseny
    • Associació Naturalistes de Girona
    • Fundació Emys
    • SEO/BirdLife a Catalunya
    • Plataforma d’afectades per la concentració d’aerogeneradors
    • SOS Costa Brava
    • SOS LLoret 
    • Ecologistes en Acció de Catalunya 
    • Associació Mediambiental La Sínia
    • Amics de la natura de Cadaqués
    • Assemblea No a la MAT de Girona
    • Plataforma Salvem Pinya de Rosa
    • Col·lectiu Antimilitarista de Sant Cugat
    • Aturem la C-32
    • Associació Guardes Rurals i Marítims AGRIM-PC
    • SOS Empordanet
    • Plataforma Salvem La Ciutat Vella de Santa Coloma de Gramenet
    • Grup d’Estudi, Protecció dels Ecosistemes Catalans Ecologistes de Catalunya-, GEPEC EdC
    • Plataforma Unitària contra l’Autopista Elèctrica Peñalba-Arnero-Isona
    • Grup de Científics i Tècnics per un Futur No Nuclear – GCTPFNN.
    • Associació Ciutadana SOS Lloret
    • Plataforma Unitària contra l’Autopista Elèctrica Peñalba-Arnero-Isona
    • IAEDEN – Salvem l’Empordà
    • Grup de Defensa de la Natura del Berguedà
    • Fridays for Future Ins de Celrà
    • Grup de Defensa de la Natura del Berguedà
    • AVDA, Agrupació de Vidreres per la Defensa Animal i Ambiental
    • Xarxa per la Conservació de la Natura
    • Som Energia
    • Salvem Corró d’Amunt
    • Nius d’Arbúcies
    • Salvem la Platja de Pals
    • Red Transición

També el teixit empresarial:

    • Catveu
    • Can Canaleta hotel rural
    • Quokka Experiències
    • Restaurant Montseny Sant Hilari
    • Can Sobiranes
    • Gerard Costa Orriols Anigami Aventura
    • CONSCIÈNCIA Interiorisme i Bioconstrucció
    • Orígens escola taller de bioconstrucció
    • La Bodega Vins Caves
    • La Sobirana Cooperativa
    • Soroll de Fons Comunicació.
    • Picking Pack Sta Coloma
    • Detalls COMA
    • Hotel Can Pinxo
    • CONTORNS (estudi Arquitectura) 
    • Kreative Therapy
    • Botiga Ramilans
    • English Naturally
    • TuralCAT

 

 

Finalment, representants d’organitzacions polítiques i sindicals, també ha signat el manifest:

Presidents de la Generalitat de Catalunya

  • 130è HP Carles Puigdemont i Casamajó
  • 131è HP Quim Torra i Pla

Eurodiputats al Parlament Europeu

  • Carles Puigdemont i Casamajó (JxCat-Lliures per Europa)
  • Toni Comín i Oliveres  (JxCat-Lliures per Europa)
  • Clara Ponsatí i Obiols (JxCat-Lliures per Europa)
  • Jordi Solé i Ferrando (ERC -ElsVerds/ALE)
  • Diana Riba i Giner (ERC -ElsVerds/ALE)
  • Ernest Urtasun i Domenech (En Comú Podem–ElsVerds/ALE)
  • Javi López (PSC – APS i DPE)


Diputats/des al Parlament de Catalunya: 

  • HP Laura Borràs Castanyer (JxCat)
  • Marc Sanglas (ERC)
  • Gemma Geis (JxCat)
  • Natàlia Sànchez (CUP) 
  • Aurora Madaula i Giménez – Junts per Catalunya
  • Josep Riera Font (Diputat Parlament)
  • Ernest Maragall i Mira Diputat Parlament de Catalunya

Diputats/des al Congrés dels Diputats i Senadors/es:  

  • Sergi Miquel Valentí (JxCat)
  • Mariona Illamola i Dausà (JxCat) 
  • Joan Margall Sastre (ERC)
  • Montse Bassa Coll (ERC) 
  • Joan Olòriz Serra, ex-diputat ERC madrid
  • Laia Cañigueral i Olivé, ex-diputada ERC Girona
  • Jordi Martí Deulofeu, senador d’ERC

Diputats/des de la Diputació de Girona: 

  • Laia Pèlach (CUP)
  • Eva Viñolas (ERC) 
  • Joan Fàbrega Solé
  • Anna Barnadas i López
  • Maria Puig i Ferrer (ERC)
  • Pau Presas i Bertran (ERC)

Alcaldes/ses:  

  • Eva Viñolas Marín (Susqueda i Diputada Diputació Girona)
  • Josep Solé Turon (Riudarenes)  
  • Montse Pou Costa (Bordils)
  • Cristina Mundet i Benito (Vilobí d’Onyar)
  • Ignasi Sabater (Celrà)
  • Dolors Pons i Sais, Alcaldessa de Viladamat
  • Nil Papiol i Champagne (alcalde d’Hostalric)
  • Joan Ramon Veciana Martínez, alcalde de Sant Hilari Sacalm
  • Natàlia Figueras Pagès (alcaldessa Maçanet de la Selva)
  • Pere Garriga Solà. Alcalde d’Arbúcies
  • Josep Maria Bagot Belfort (alcalde de Riells i Viabrea)

Regidors/es i personalitats polítiques municipals:  

  • Quim Vivas Vidal (regidor GMI-IxSelva de l’Ajuntament Vilobí d’Onyar i conseller comarcal)
  • Joan Martí i Bonmatí (exalcalde, regidor i conseller comarcal de la Selva per ERC),
  • Biel Merino Serra (regidor GMI-IdS a l’Ajuntament de Vilobí d’Onyar), 
  • Pep Prat (regidor IxSCF de Santa Coloma de Farners), 
  • Gemma Cantal i Avellaneda (regidora JxCAT de Santa Coloma de Farners), 
  • Carme Dilmé Burjats (regidora ERC de Santa Coloma de Farners), 
  • Sylvia Barragan Sacco (regidora CUP Santa Coloma de Farners) 
  • Mireia Mitjavila Cantalozella (regidora ERC de Santa Coloma de Farners), 
  • Ricard Pujol (regidor ERC de Santa Coloma de Farners), 
  • Jordi Sitjà (regidor ERC de Santa Coloma de Farners)
  • Cristina Simó Alcaraz regidora ECPodem Aj. Sils i Consellera Comarcal de la Selva)
  • Ivette Casadevall Cufí (regidora CUP de Sta Coloma Farners i Consellera Comarcal de la Selva)
  • Laura Rosales Pérez ( Regidora IxS Ajuntament Vilobí d’Onyar)
  • Manel Roqueta (regidor PSC Ajuntament Celrà)

Partits Polítics dels municipis afectats: 

  • CUP Farners, 
  • MES, Moviment d’Esquerra S.C.F.,  
  • Independents per Santa Coloma de Farners
  • AIR Riudarenes
  • Fem+Sils – AM

Partits polítics i organitzacions polítiques d’altres parts del territori: –

  • Antoni Solà Bohigas -alcalde Santa Coloma de Farners 1995-2015. 
  • Roser Huete. Regidora CUP Palamós Vila-romà
  • Xevi López Cadena (regidor JxCAT Riudellots de la Selva)
  • Albert Sanz. Regidor Ajuntament Blanes
  • Àdam Bertran i Martínez Regidor de Girona i Conseller Comarcal del Gironès
  • Lluis-M. Barnés i Tarrés, regidor Ajuntament Riudellots
  • Arnau Benac Gonzalez, Regidor de Quart
  • Jordi Vila Carrasco, Regidor d’ERC Fogars de la Selva
  • Lidia Campeny Tarres (regidora Maçanet)
  • ERC Blanes
  • Grup municupal d’ERC Riells i Viabrea
  • Grup Municipal ERC/AM Ajuntament d’Amer
  • Esquerra republicana – Arbúcies
  • Esquerra Llagostera
  • Esquerra Republicana de la Garrotxa
  • ERC-AM Riudellots de la Selva
  • Esquerra Republicana Sant Hilari
  • Esquerra Republicana comarca de la Selva
  • Joventuts d’Esquerra Republicana (CAT)
  • Jovent Republicà Comarques Gironines
  • La Forja Arenys
  • Partit Independent de les Guilleries (PIG)
  • Alternativa Verda 
  • SOM Gramenet
  • Independents per Fornells -IPF-
  • La CUP La Bisbal
  • La Forja -Baix Empordà-
  • Consell Local per la República de Riudarenes
  • Confluència Jove Comarques Gironines
  • Crida per la República Hostalric
  • SOM Caldes 
  • CUP Celrà
  • Republicans de Calonge i Sant Antoni
  • Arran Països Catalans
  • Som Massanes -Idselva-
  • Intersindical-CSC Comarques Gironines
  • Independents de La Selva, ISC
  • Consell per a la República de Llinars del Vallès
  • Els Verds de Badalona

Si encara no has sigant el manifest, fes-ho aquí 

Desplaçat dalt de tot