Som ja 3.500, en volem més!

Si encara no has signat el manifest, signa’l aquí 

Som 3.500, però en volem més!

Pel que fa a entitats :

    • CPI La Sega1640
    • Colla Gegantera de Sta, Coloma de Farners
    • Fast Competició
    • Club Atletisme Olímpic Farners
    • Centre Excursionista Farners
    • Confraria de la Ratafia
    • Club Hoquei Farners
    • Plataforma Riera Viva
    • Sopa de Pedres
    • Comissió permanent Consell de Poble
    • Les Ortigues
    • Trabucaires d’en Serrallonga
    • Agrupament escolta i guia Roca Guillera
    • La Bulla
    • Cantaires de Farners 
    • Farners per la Independència ANC
    • Faràndula Colomenca
    • Riudarenes Esports de Muntanya
    • Associació cultural del terme d’Argençola El Trill
    • Agambar
    • Club Hípic Natura a Cavall
    • Colla de diables guillables
    • Colla de Guillables
    • Associació Cultural Elèctric
    • Revista Ressò
    • Associació Musical Licor Fort Jazz
    • Associació Cultural el Raval – el Lokal
    • Justícia i Pau de Girona
    • Associació Ludicocultural El Gallaret
    • Samye Dzong Barcelona
    • Monestir Budista Samye Dechi Ling
    • Assos. Veïns Sta. Eulàlia de Vallcanera
    • Colla Castellera Guillats de la Selva
    • Associació Permasenderi
    • Associació lúdica Sol Solet
    • Matthieu Amiraux (metges sense Fronteres)
    • Moviment Democràtic de Dones de Sils
    • LA MORA- Xarxa de Bioconstrucció Girona
    • ASiA-Associació Salut i Agroecología
    • Club Rítmica Farners
    • Majorets d’Hostalric
    • Ateneu Palafrugell
    • Sils X la independència
    • Riudarenes per la Independència
    • Ateneu 24 de juny
    • Associació Dia de la Terra
    • Colla Gegantera de Sta. Coloma Farners
    • PAH Gironès
    • Llibertàries BCN Zona Nord
    • Espai Feminista de Sants
    • Associació Agambar
    • Club Bàsquet Farners
    • Protecció civil Santa Coloma de Farners
    • Club Ciclista Farners
    • AEiG Pinya de Rosa
    • A.E.i.G. Roca Guillera
    • Lluita Internacionalista
    • Sindicat USOC Industria Girona
    • Asociación Domum Laboral
    • SEPC Alt Maresme
    • Fem Mercat Vallcarca
    • Batzac Joventuts Llibertàries
    • Amics dels Clàssics Maçanet
    • Associació ARCHIKIDZ Girona
    • Colla gegantera de Maçanet
    • Associació Cultural Electric
    • Farners Tennis Club

Entitats, personalitats en l’àmbit de la cultura i l’esport 

    • Josep Roca Fontané (sommelier)
    • Carme Ruscalleda Serra (xef)
    • Salvador Garcia-Arbós (periodista gastronòmic)
    • Pep Nogué Puigvert (xef)
    • Narcís Comadira Moragriega (escriptor)
    • Toni Sala Isern (escriptor)
    • Gay Mercader (promotor musical)
    • Claudio de Rossi (dissenyador)
    • Narcís Figueras i Capdevila (filòleg)
    • Isidor Marí i Mayans (filòleg)
    • Ramon Sargatal Pellicer (filòleg) 
    • Josep Martin (periodista) 
    • Dani Chicano (periodista) 
    • Halldór Már Stefánsson (músic)
    • Quim Masferrer Cabra (actor)
    • Fel FAixedas Caralt (actor)
    • Eva Valiño (cineasta)
    • Francesc Ubanell Pujiula (músic)
    • Antoni Maria Claret Papiol March (pallasso) 
    • Paula Rísquez Buenavida (ballarina)
    • Jordi Armengol Roura (artista)
    • Marta Negre Busó (artista) 
    • Joaquim Cantalozella Planas (artista)
    • Ester Polo Cubero (artista)
    • Companyia Circ Cric.
    • Joan Llinàs i Pol (arqueòleg)
    • Andreu Pujol Mas (escriptor)
    • Joan Turu (Il·lustrador)
    • Clara Oliveras Valentí (artista)
    • Albano Dante Fachin Pozzi (Octuvre)
    • Marta Sibina i Camps (Octuvre)
    • Josep Maria Prat i Puig (promotor cultural)
    • Salvador Sunyer i Bové (promotor cultural)
    • Isabel Sanagustin i Aijon (editora)
    • David Guixeras Pinsach (pilot)
    • Cesk Freixas (músic)
    • Robert Sala Ramos (arqueòleg)
    • Eudald Carbonell i Roura (arqueòleg)
    • Joan Pons – El Petit de Cal Eril (músic)  

Responsables i organitzacions mediambientals:

    • IAEDEN-Salvem l’Empordà
    • Fridays for Future Ins Celrà
    • Rebel·lió o Extinció Girona
    • Astrid van Ginkel (Fitomón) 
    • Evarist March Sarlat (naturalwalks)
    • Alfons Delgado-García
    • Marc Roselló Casas
    • Marc Vilahur Chiaraviglio
    • Josep Gesti Perich
    • Sergi Nuss Girona, 
    • Josep Lladó (SOS Costa Brava)
    • Lluís Benejam Vidal 
    • Sergi Fontseca Riera
    • Col·lectiu CMES
    • Jordi Gispert Giron (ONG ADDA)
    • Santi Vilanova (Una Sola Terra)
    • Coordinadora per la Salvaguarda del Montseny
    • Associació Naturalistes de Girona
    • Fundació Emys
    • SEO/BirdLife a Catalunya
    • Plataforma d’afectades per la concentració d’aerogeneradors
    • SOS Costa Brava
    • SOS LLoret 
    • Ecologistes en Acció de Catalunya 
    • Associació Mediambiental La Sínia
    • Amics de la natura de Cadaqués
    • Assemblea No a la MAT de Girona
    • Plataforma Salvem Pinya de Rosa
    • Col·lectiu Antimilitarista de Sant Cugat
    • Aturem la C-32
    • Associació Guardes Rurals i Marítims AGRIM-PC
    • SOS Empordanet
    • Plataforma Salvem La Ciutat Vella de Santa Coloma de Gramenet
    • Grup d’Estudi, Protecció dels Ecosistemes Catalans Ecologistes de Catalunya-, GEPEC EdC
    • Plataforma Unitària contra l’Autopista Elèctrica Peñalba-Arnero-Isona
    • Grup de Científics i Tècnics per un Futur No Nuclear – GCTPFNN.
    • Associació Ciutadana SOS Lloret
    • Plataforma Unitària contra l’Autopista Elèctrica Peñalba-Arnero-Isona
    • IAEDEN – Salvem l’Empordà
    • Grup de Defensa de la Natura del Berguedà
    • Fridays for Future Ins de Celrà
    • Grup de Defensa de la Natura del Berguedà
    • AVDA, Agrupació de Vidreres per la Defensa Animal i Ambiental
    • Joaquín Araújo Ponciano
    • Toni Llobet i Françoise
    • Xarxa per la Conservació de la Natura

També el teixit empresarial:

    • Catveu
    • Can Canaleta hotel rural
    • Quokka Experiències
    • Restaurant Montseny Sant Hilari
    • Can Sobiranes
    • Gerard Costa Orriols Anigami Aventura
    • CONSCIÈNCIA Interiorisme i Bioconstrucció
    • Orígens escola taller de bioconstrucció
    • La Bodega Vins Caves
    • La Sobirana Cooperativa
    • Soroll de Fons Comunicació.
    • Picking Pack Sta Coloma
    • Detalls COMA
    • Hotel Can Pinxo
    • CONTORNS (estudi Arquitectura) 

 

 

 

Finalment, representants d’organitzacions polítiques i sindicals, també ha signat el manifest:

  • Alcaldes/ses:  
    • Eva Viñolas Marín (Susqueda i Diputada Diputació Girona)
    • Josep Solé Turon (Riudarenes)  
    • Montse Pou Costa (Bordils)
    • Cristina Mundet i Benito (Vilobí d’Onyar)
    • Ignasi Sabater (Celrà)
    • Dolors Pons i Sais, Alcaldessa de Viladamat
    • Nil Papiol i Champagne (alcalde d’Hostalric)
    • Joan Ramon Veciana Martínez, alcalde de Sant Hilari Sacalm
    • Natàlia Figueras Pagès (alcaldessa Maçanet de la Selva)
    • Pere Garriga Solà. Alcalde d’Arbúcies
    • Josep Maria Bagot Belfort (alcalde de Riells i Viabrea)
  • Regidors/es i personalitats polítiques municipals:  
    • Quim Vivas Vidal (regidor GMI-IxSelva de l’Ajuntament Vilobí d’Onyar i conseller comarcal), 
    • Joan Martí i Bonmatí (exalcalde, regidor i conseller comarcal de la Selva per ERC),
    • Biel Merino Serra (regidor GMI-IdS a l’Ajuntament de Vilobí d’Onyar), 
    • Pep Prat (regidor IxSCF de Santa Coloma de Farners), 
    • Gemma Cantal i Avellaneda (regidora JxCAT de Santa Coloma de Farners), 
    • Carme Dilmé Burjats (regidora ERC de Santa Coloma de Farners), 
    • Sylvia Barragan Sacco (regidora CUP Santa Coloma de Farners) 
    • Mireia Mitjavila Cantalozella (regidora ERC de Santa Coloma de Farners), 
    • Ricard Pujol (regidor ERC de Santa Coloma de Farners), 
    • Jordi Sitjà (regidor ERC de Santa Coloma de Farners)
    • Antoni Solà Bohigas -alcalde Santa Coloma de Farners 1995-2015. 
    • Cristina Simó Alcaraz regidora ECPodem Aj. Sils i Consellera Comarcal de la Selva)
    • Ivette Casadevall Cufí (regidora CUP de Sta Coloma Farners i Consellera Comarcal de la Selva)
    • Laura Rosales Pérez ( Regidora Ajuntament Vilobí d’Onyar)

 

  • Partits Polítics dels municipis afectats: 
    • CUP Farners, 
    • MES, Moviment d’Esquerra S.C.F.,  
    • Independents per Santa Coloma de Farners
    • AIR Riudarenes
    • Fem+Sils – AM

 

  • Diputats/des de la Diputació de Girona: 
    • Laia Pèlach (CUP)
    • Eva Viñolas (ERC) 
    • Joan Fàbrega Solé
    • Anna Barnadas i López, 
    • Maria Puig i Ferrer (ERC)
    • Pau Presas i Bertran (ERC)

 

  • Diputats/des al Parlament de Catalunya: 
    • Marc Sanglas (ERC)
    • Gemma Geis (JxCat)
    • Natàlia Sànchez (CUP) 
    • Aurora Madaula i Giménez – Junts per Catalunya
    • Josep Riera Font (Diputat Parlament)
    • Ernest Maragall i Mira Diputat Parlament de Catalunya
  • Diputats/des al Congrés dels Diputats i Senadors/es:  
    • Laura Borràs Castanyer (JxCat)
    • Sergi Miquel Valentí (JxCat)
    • Mariona Illamola i Dausà (JxCat) 
    • Joan Margall Sastre (ERC)
    • Montse Bassa Coll (ERC) 
    • Joan Olòriz Serra, ex-diputat ERC madrid
    • Laia Cañigueral i Olivé, ex-diputada ERC Girona
    • Jordi Martí Deulofeu, senador d’ERC

 

  • Partits polítics i organitzacions polítiques d’altres parts del territori: –
    • Roser Huete. Regidora CUP Palamós Vila-romà
    • Xevi López Cadena (regidor JxCAT Riudellots de la Selva)
    • Albert Sanz. Regidor Ajuntament Blanes
    • Àdam Bertran i Martínez Regidor de Girona i Conseller Comarcal del Gironès
    • Lluis-M. Barnés i Tarrés, regidor Ajuntament Riudellots
    • Arnau Benac Gonzalez, Regidor de Quart
    • Jordi Vila Carrasco, Regidor d’ERC Fogars de la Selva
    • Lidia Campeny Tarres (regidora Maçanet)
    • ERC Blanes
    • Grup municupal d’ERC Riells i Viabrea
    • Grup Municipal ERC/AM Ajuntament d’Amer
    • Esquerra republicana – Arbúcies
    • Esquerra Llagostera
    • Esquerra Republicana de la Garrotxa
    • ERC-AM Riudellots de la Selva
    • Esquerra Republicana Sant Hilari
    • Esquerra Republicana comarca de la Selva
    • Joventuts d’Esquerra Republicana (CAT)
    • Jovent Republicà Comarques Gironines
    • La Forja Arenys
    • Partit Independent de les Guilleries (PIG)
    • Alternativa Verda 
    • SOM Gramenet
    • Independents per Fornells -IPF-
    • La CUP La Bisbal
    • La Forja -Baix Empordà-
    • Consell Local per la República de Riudarenes
    • Confluència Jove Comarques Gironines
    • Crida per la República Hostalric
    • SOM Caldes 
    • CUP Celrà
    • Republicans de Calonge i Sant Antoni
    • Arran Països Catalans
    • Som Massanes -Idselva-
    • Intersindical-CSC Comarques Gironines
    • Independents de La Selva, ISC
    • Consell per a la República de Llinars del Vallès

Si encara no has sigant el manifest, fes-ho aquí 

Desplaçat dalt de tot